Z wielką przyjemnością prezentujemy fotorelacje z nowo otwartego Mini Parku Sensorycznego „Kasztanowy Zakątek” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Gdańsku. Projekt zrealizowano w ramach #Budżetu Obywatelskiego 2021.
Głównym celem było powstanie wyjątkowego miejsca o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, gdzie nasi wychowankowie i odwiedzający nas goście będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Na terenie Parku powstała stylowa, drewniana wiata, ustawiono ławki i donice, w których posadzono różnorodne rośliny, do wąchania, smakowania i oglądania. Spacerując po sensorycznym chodniku można poczuć pod stopami różnorodność faktur.
Wyjątkowy szum kasztanów, śpiew ptaków, dźwięk gongu i dzwonów rurowych dostarczą niezapomnianych doznań słuchowych. Uważny obserwator na pewno zwróci uwagę na wyjątkowe ozdoby, wykonane przez uczniów, spotkamy żółwia, wielobarwnego koguta
i wiele innych….
„Kasztanowy Zakątek” to miejsce stworzone z myślą o integracji, obcowaniu z naturą, doświadczaniu świata wszystkimi zmysłami, współdziałaniu i kreatywności, a także wspólnego dbania o najbliższe otoczenie.