8 maja 2024 roku obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Odbył się radosny przemarsz ulicami Nowego Portu przy akompaniamencie Orkiestry Moskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, z udziałem zaproszonych gości - pani Izabeli Chronowskiej - właścicielki drukarni Milo, w której uczniowie SPdP odbywają praktyki, pani Katarzyny Gęby - Rzecznika Praw Ucznia w Gdańsku, pani Agnieszki Kościuk i pani Anny Bogdańskiej - z Wydziału Edukacji UM w Gdańsku.
Kolorem przewodnim święta był pomarańczowy. Na terenie Ośrodka czekały na gości i wychowanków liczne atrakcje - koncert Orkiestry Straży Granicznej, warsztaty plastyczne, zabawy z bańkami mydlanymi oraz słodki poczęstunek w kolorze pomarańczowym i grill.
#Godność
#Tolerancja #Szacunek #Cierpliwość #Człowiek #Miłość będą nam towarzyszyć przez cały rok!