28.05.2024 r. świętowaliśmy na terenie SOSW Nr 2 Dzień Rodziny, w towarzystwie licznych gości: wolontariuszy, rodziców i opiekunów naszych wychowanków.
Tematem przewodnim festynu było morze – jego piękno, przyroda i ludzie, z nim związani.
Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i korzystaniu ze wszystkich przygotowanych atrakcji.
Uczestnicy wysłuchali koncertu szant w wykonaniu zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z Gdyni, podziwiali występ grupy teatralnej SOSW Nr 2, podejmowali działania kreatywne tworząc papierowe rękodzieło i naszyjniki w kolorach morza, a także malując drewniane figurki morskich zwierząt, które powstały w pracowni stolarskiej naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Na miłośników sztuki czekały wystawy prac naszych najmłodszych wychowanków: „Przedszkolaki talenciaki” oraz naszej młodzieży: „Piksele i murale”.
W plażowej strefie relaksu odwiedzający mogli odnaleźć ukryte w piasku morskie skarby : muszle i kamienie, podziwiać tęczowe bańki mydlane, bawić się w towarzystwie wspaniałych psów – terapeutów, porozmawiać z prawdziwym piratem. 
Goście z zainteresowaniem poznawali prezentowany przez instruktorów Polskiego Związku Żeglarskiego sprzęt sportowy i prawdziwą łódź żaglową.
Ogromny zachwyt wzbudziło przybycie motocyklistów z Klubu Moto Rumia i możliwość przejażdżki na motorze.
Wielkie emocje towarzyszyły loterii fantowej „Ahoj przygodo” – każda wygrana cieszyła, a zdobywczynie głównych nagród spędzą miłe chwile w salonie piękności „Petite Perle”.
W wędrującej morskiej fotobudce powstały pamiątkowe zdjęcia, które przypomną uczestnikom dzisiejsze radosne święto.
Dzień pełen wrażeń nie mógł obyć się bez poczęstunku: powodzeniem cieszyły się ciasta podane w kawiarence, kiełbaski z grilla i grochówka.
 
Dziękujemy Rodzicom i opiekunom, którzy świętowali ten szczególny Dzień wraz z nami i swoimi dziećmi oraz wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu obchodów Dnia Rodziny!
Zapraszamy za rok!