Jesteśmy czynni jest w godzinach 7:00-8:30 i 11:00-17:00 w dni nauki szkolnej.

Codziennie odbywają się stałe zajęcia tematyczne. W poniedziałki są to zajęcia taneczne. We wtorki zapraszamy do „Klubu Czytelnika”. W środy odbywają się „spotkania muzyczne przy akompaniamencie gitar”. W czwartki wychowankowie bawią się z chustą animacyjną Klanzy, a w piątki oglądają filmy w ramach świetlicowej „Akademii filmowej”.

Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Co miesiąc uczestniczymy w seansach filmowych w KinoPort oraz w zajęciach czytelniczych w Centrum Kultury Łaźnia II. Prowadzimy cykliczne warsztaty kulinarne "Eko-zabawa z gotowaniem", urozmaicone zajęcia tematyczne oraz okolicznościowe warsztaty plastyczne i nie tylko, gdzie do współpracy serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Organizujemy spacery i wycieczki, bale karnawałowe i imprezy okolicznościowe.

Od wielu lat w świetlicy działa grupa teatralna „Mim” specjalizująca się w inscenizacjach klasycznych baśni m. in. „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Królowa Śniegu”, „Opowieść wigilijna”, "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Ostatnim sukcesem było wystawienie przedstawienia integracyjnego z rodzicami pt. "Zamieszanie w świecie bajek". w ramach obchodów XII Pomorskiego Dnia na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych w ECS w Gdańsku.