23 kwietnia 2024 roku podsumowaliśmy organizowany przez nasz Ośrodek Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Abakany", inspirowany pracami znanej polskiej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz - twórczyni tkaniny artystycznej.
Podczas gali, Dyrekcja SOSW Nr 2 w Gdańsku wręczyła laureatom nagrody i wyróżnienia.
Uroczystość uświetniła improwizacja ruchowa pt.: "Sen Jagny" do piosenki "Prząśniczka" przygotowana przez Dorotę Ziółowską i zaprezentowana przez wychowanków naszego Ośrodka.
Wszystkie prace można podziwiać na wystawie zorganizowanej na parterze głównego budynku SOSW Nr 2.
Zachęcamy do obejrzenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, pod których kierunkiem pracowali uczniowie, za ciekawe dzieła plastyczne. Szczególne podziękowania przesyłamy dla Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 37 w Gdańsku.