Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2.

Zgodnie z art. 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dn.13.09.2017 r., sprawozdanie finansowe Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Gdańsku za rok 2018 zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych.

Wyciąg ze statutu Ośrodka

• 1
  1. Pełna nazwa ośrodka brzmi: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2.
  2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 mieści się w Gdańsku,

przy ulicy Ks. M. Góreckiego 16.

• 2
  1. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 zwany dalej „ośrodkiem” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
  • 3
  1. W skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 wchodzą:
  1. Grupy wychowawcze
  2. Przedszkole Specjalne Nr 78;
  3. Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 78;
  4. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 1;
  5. Zespoły rewalidacyjno – wychowawcze;
  1. Ośrodek posiada świetlicę.
  • 4
  1. Przyjęcie wychowanka do ośrodka odbywa się na podstawie:
  1. orzeczenia poradni psychologiczno – pedagogicznej i innych poradni;
  2. zgody rodziców na umieszczenie dziecka w ośrodku;
  3. skierowania organu prowadzącego ośrodek.
  1. Wszyscy wychowankowie ośrodka bez względu na stopień niepełnosprawności

intelektualnej realizują obowiązek szkolny.

• 5
  1. Ośrodek jest jednostką budżetową samorządu terytorialnego.
  2. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Pomorski Kurator Oświaty.

​[...]

Nasz Ośrodek to otwarta, dynamiczna, zintegrowana ze środowiskiem lokalnym placówka oświatowa szkolnictwa specjalnego, wykwalifikowana i profesjonalnie przygotowana, kreatywna kadra, różnorodność innowacyjnych i niekonwencjonalnych metod pracy, opartych na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata, rodzinna i przyjazna atmosfera, nowocześnie wyposażone gabinety, wielospecjalistyczna i funkcjonalna diagnoza każdego wychowanka, autorskie programy edukacyjne, terapeutyczne, wychowawcze i rewalidacyjne, indywidualne programy pracy z wychowankami, uwzględniające ich potrzeby, możliwości jak i potencjały, ośrodek transformacji pedagogicznych, i wreszcie ośrodek równych szans, przestrzegający zasad wzajemnej akceptacji, współdziałania i współpracy.​​

Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie kompetencji społecznych wychowanków.

Kształcenie młodzieży w naszej placówce prowadzone jest do końca roku szkolnego  w tym roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy:

1. w przypadku szkoły podstawowej 18. rok życia;
  2. w przypadku gimnazjum 21. rok życia;
  3. w przypadku szkoły ponadgimnazjalnej 24. rok życia.

Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie Ośrodka pod nr tel. 58 343 03 21 lub u dyrektora placówki pod nr tel. 602 723 797.